Dramatiška pergalė: „7-Bet Lietkabelis“ po pratęsimo patiesė buvusius Europos taurės vicečempionus © LKL.lt nuotr.

Septintose Europos taurės B grupės rungtynėse Panevėžio „7-Bet Lietkabelis“ (3/4) dramatiškose rungtynėse po pratęsimo patiesė praeitų metų Europos taurės vicečempionus Ankaros „Turk Telekom“ (1/6) ekipą.

Įdomu tai, jog „Turk Telekom“ prieš nepilną mėnesį atleido dabartinį Panevėžio „7-Bet Lietkabelio“ strategą Nenadą Čanaką.

N. Čanakui pavyko atsirevanšuoti savo buvusiai ekipai panevėžiečiai namuose po pratęsimo rezultatu 93:86 (19:24, 25:24, 18:22, 24:16, 7:0) pranoko Turkijos sostinės komandą.

Pirmasis kėlinys prasidėjo apylygiai, tačiau svečių 6 taškai be atsako leido jiems atsiplėšti (7:13). „7-Bet Lietkabelis“ turkų ekipai atsiplėšti neleido, tačiau pralaimėjo kėlinį rezultatu 19:24.

Antrajame kėlinyje, po Martyno Varno taiklaus tolimo metimo, šeimininkai įgijo trapų pranašumą (26:24), tačiau tuomet „Turk Telekom“ spurtavo per kiek daugiau nei 2 minučių atkarpą svečiai spurtavo 14:0 ir įgijo 12 taškų pranašumą (26:38). Visgi panevėžiečiai ginklų nesudėjo ir dar iki ilgosios pertraukos sumažino deficitą iki 4 taškų – 44:48.

Trečiąjį ketvirį geriau pradėjo Turkijos ekipa – po Yigitcano Saybiro taiklių baudos metimų svečiai susigrąžino dviženklį pranašumą (44:55). Ekipos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o „7-Bet Lietkabeliui“ kėlinio pabaigoje pavyko sumažinti deficitą iki 8 taškų – 62:70.

Ketvirtajame kėlinyje svečiai ir vėl spurtavo pelnydami 7 taškus iš eilės (62:77), tačiau šeimininkai atsakė savąja atkarpa 6:0 (68:77). Likus žaisti mažiau nei dvi minutes Panevėžio ekipa turėjo 11 taškų deficitą, tačiau 3 taiklūs Gedimino Oreliko tritaškiai ir Donato Sabeckio dvitaškis paskutinę pagrindinio laiko sekundę išplėšė „7-Bet Liekabeliui“ pratęsimą.

Pratęsime abi komandos strigo ir nei vienai ekipai nepavyko pasižymėti pirmąsias keturias minutes. Tuomet panevėžiečių lyderis Gediminas Orelikas smeigė tritaškį ir „7-Bet Lietkabelis“ įgijo 3 taškų pranašumą – 89:86. Šeimininkai surakino „Turk Telekom“ savo gynybos gniaužtuose ir laimėjo pratėsimą rezultatu 7:0. Panevėžio „7-Bet Lietkabelis“ šventė pergalę rezultatu 93:86.

Monstriškas rungtynes Panevėžio ekipoje sužaidė Gediminas Orelikas – jo sąskaitoje 31 taškas (8/13 trit., 5 rez. perdavimai), 18 pridėjo Nikas Popovičius, Martynas Varnas 17 (7 atk. kamuoliai), Donatas Sabeckis 10 (10 rez. perdavimai, 10 kld.), Vytenis Lipkevičius 8 (9 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai), Liutauras Lelevičius 5, Gabrielius Maldūnas 4.

„Turk Telekom“ ekipoje Tyrone'as Wallace pelnė 22, Jalenas Adamsas 20, Okbenas Ulubayus 12, Stevenas Enochas 12 (13 atk. kamuoliai), Jamesas Palmeris Jr. 7, Yigitcanas Saybiras 6, Markisas Mcduffie 4, Metehanas Akyelis 3.

Sekančios Lietkabelio rungtynės Europos taurėje – lapkričio 22-ąją dieną išvykoje prieš Vroclavo „Slask“ (0/6) ekipą.