Galingas čempionato startas: Lietuvos 20-mečiai sutriuškino kroatus © FIBA nuotr.

Heraklione (Graikija) prasidėjo Europos dvidešimtmečių krepšinio čempionatas, kuriame galingai startavo Lietuvos rinktinė.

Vytauto Pliaugos auklėtiniai 86:67 (20:17, 23:9, 26:24, 17:17)  nugalėjo bendraamžius iš Kroatijos.

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kovoje. Lietuviai nuolat maitino kamuoliais komandos lyderį Motiejų Krivą, o mūsiškiai įgijo 3 taškų persvarą (20:17).

Vaizdas antrajame kėlinyje kardinaliai pasikeitė. Lietuviai ėmė dominuoti gynyboje bei praleidę vos 9 taškus per ketvirtį susikrovė solidų pranašumą (43:26).

Antroje rungtynių pusėje lietuviai užtikrintai išsaugojo susikurtą pranašumą bei iškovojo pirmąją pergalę čempionate.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai rungtyniavo po 15 taškų surinkę Motiejus Krivas ir Liutauras Lelevičius, Kajus Kublickas surinko 13, Emilis Bartninkas pridėjo 12 taškų.

Dvidešimtmečių C grupėje taip pat lauks Lenkijos bei turnyro šeimininkų – Graikijos iššūkis.