Ketvirtas ir lemiamas, skaudus pralaimėjimas: Ispanija palaužė Lietuvą aštuntfinalyje © FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinei – dar vienas skaudus dūris per pastaruosius metus didžioje krepšinio scenoje.

Europos čempionate pusfinalyje lietuviai 94:102 (20:19, 25:21, 23:23, 15:20, 11:12) nusileido Ispanijos rinktinei.

Per pirmus du kėlinius iniciatyvą savo rankose turėjo Lietuvos rinktinė.

Trečiojo kėlinio viduryje po Mindaugo Kuzminsko tritaškio Lietuva susikrovė 11 taškų pranašumą (58:47). Ketvirčio pabaigoje ispanai skirtumą sumažino iki 3 taškų (66:63).

Ketvirtajame kėlinyje lietuviams vėl pavyko šiek tiek atitrūkti, tačiau po Lorenzo Browno dvitaškio skirtumas sumažėjo iki 1 taško (75:74).

Likus 1 minutei ir 42 sekundėm iki pagrindinio laiko pabaigos Xabi Lopezas-Arostegui pataikė labai sudėtingą metimą iš vidutinio nuotolio ir išvedė savo rinktinę į priekį (78:80).

Likus 37 sekundėm Ignas Brazdeikis smeigė itin svarbų tolimą tritaškį, tačiau kitoje aikštės pusėje Usmanas Garubas pataisė netaiklu X. Lopezo Arostegui metimą (81:82).

Pratęsimą rungtynėse neįtikėtinai išplėšė Ignas Brazdeikis, pirštų galais pataisęs netaiklų Roko Jokubaičio tritaškį.

Pratęsimo metu lemiamą smūgį Ispanija sudavė Lietuvai po to, kai Brazdeikis užsidirbo nesportinę pražangą prieš Lorenzo Browną. Amerikietis realizavo baudos metimus, o netrukus Willy Hernangomezas pelnė taškus su pražanga.

Rezultatyviausias Lietuvos gretose buvo Mindaugas Kuzminskas, kuris surinko 18 taškų. Ignas Brazdeikis pelnė 17 taškų, po 15 pridėjo Lukas Lekavičius ir Domantas Sabonis.

Ispanijos rinktinę į priekį vedusio Lorenzo Browno sąskaitoje – 28 taškai. Willy Hernangomezas pridėjo 21, Rudy Fernandezas 13.