Kosminį metimą pataikęs R. Giedraitis įtvirtino netikėtą „Baskonia“ pergalę Stambule © ZUMAPRESS com. nuotr.

Stambule – netikėta dviejų lietuvių atstovaujamos ekipos Vitorijos „Baskonia“ (8-5) pergalė prieš Eurolygos čempionus.

„Anadolu Efes“ (7-6) namuose rezultatu 78:83 (23:21, 23:15, 12:28, 20:19) turėjo pripažinti Vitorijos „Baskonia“ pranašumą.

Po dviejų kėlinių gan užtikrintai pirmavo „Anadolu Efes“ komanda – 46:36.

Visgi atsarginių vedama „Baskonia“ sugebėjo užtikrintai grįžti į rungtynes trečiajame kėlinyje. Tadas Sedekerskis pelnė 6 taškus iš eilės, Vanja Marinkovičius prapliupo tritaškiais ir „Baskonia“ pradėjo pirmauti 6 taškais – 58:64.

Baskai sugebėjo padidinti pranašumą ir iki 10 taškų.

Netrukus savo žodį tarė Willas Clyburnas po kurio atkarpos rezultatas tapo lygus – 70:70.

Likus 46 sekundėms iki pagrindinio laiko pabaigos „Baskonia“ susikrovė 5 taškų pranašumą po Roko Giedraičio ir Matthew Costello dvitaškių – 70:75.

„Anadolu Efes“ netrukus surengė greitą ataką, kuri baigėsi Rodrigo Beabouis tritaškiu. Svečiai iš Ispanijos kitą ataką baigė tik paskutinę sekundę, tačiau Rokas Giedraitis tai padarė sėkmingai. Puolėjas persikreipęs pataikė kosminį metimą ir įtvirtino pergalę „Baskonia“ ekipai (76:81).

Ketvirtojo kėlinio herojus R. Giedraitis pelnė 11 taškų (3/5 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, 2 kartus pažeidė taisykles, vieną kartą suklydo, išprovokavo 2 pražangas ir surinko 18 naudingumo balų.

Tadas Sedekerskis pridėjo 6 taškus (2/2 dvit., 2/2 baud.), 3 atkovotus kamuolius ir 9 naudingumo balus.

„Baskonia“ gretose žibėjo ir Marcusas Howardas su Vanja Marinkovičiumi, kurie atitinkamai pelnė po 19 ir 18 taškų.

„Anadolu Efes“ gretose Vasilijie Micičius surinko 17 taškų, Amathas M'Baye 16, Willas Clyburnas 15.