Latvijos pasaka PČ baigėsi: paskutinių sekundžių trileryje Vokietija žengė į pusfinalį © FIBA nuotr.

Trečiose pasaulio čempionato ketvirtfinalio rungtynėse Vokietija išvargo įtemptą pergalę prieš čempionato sensacija tapusia Latvijos rinktinę.

Vienintelė be pralaimėjimų pasaulio čempionate žygiuojanti Vokietijos rinktinė rezultatu 81:79 (13:16, 23:18, 26:25, 19:20) iki paskutinio rungtynių metimo įtemptoje kovoje įveikė čempionate fantastiškai debiutavusius Latvijos krepšininkus.

Puikų spurtą rungtynių pradžioje surengę latviai pirmojo kėlinio pirmojoje pusėje susikūrė dviženklį pranašumą, tačiau gynybiniame kelinyje Vokietijos rinktinei pavyko stabilizuoti situaciją ir dar iki kėlinio pabaigos sumažinti atsilikimą iki 3 taškų - 13:16.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo Gordono Herberto auklėtiniai, visgi atkakliame kėlinyje nei Vokietijai, nei Latvijai ryškaus pranašumo susikrauti nepavyko, o į ilgąją pertrauką trapų pranašumą išsinešė A. Obsto ir J. Thiemanno vedami vokiečiai - 36:34.

Pirmoji rungtynių pusė Vokietijos superžvaigždei Dennisui Schroderiui susiklostė itin nesėkmingai – jis surinko 0 taškų (0/9 taiklūs metimai, -9 naudingumo balai).

Atkakli kova tęsėsi ir trečiajame kėlinyje, komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau nei vienai rinktinei nepavyko suorganizuoti didelio spurto - 62:59.

Visgi aukštesnę pavarą įjungusi Vokietijos rinktinė ketvirtąjį rungtynių kėlinį pradėjo spurtu 8:0 ir perimė rungtynių eigą į savo rankas. Latvių tritaškių spurtas ketvirčio viduryje juos vėl priartino prie varžovų, tačiau Vokietijai pavyko išvargti runtynių pabaigą ir pasiekti pergalę rezultatu 81:79.

Vokiečių gretose ryškiausiai spindėjo Franzas Wagneris - 16 taškų (8 atkovoti kamuoliai), 13 pridėjo Andreasas Obstas, Moritzo Wagnerio sąskaitoje 12, J. Thiemannas pridėjo 10 (7 atkovoti kamuoiai).

Latvijos rinktinėje vėl spindėjo jaunoji komandos žvaigždė Arturs Žagars - 24 taškai (8 rez. perdavimai), Davis Bertanis surinko 20 taškų (6/13 tritaškiai), Rolandas Šmitas pridėjo 14 (8 atkovoti kamuoliai).

Jau poryt, rugsėjo 8 dieną, Vokietija pusfinalyje susitiks su Jungtinių Amerikos Valstijų nacionaline rinktine.