Pasaulio čempionato starte – užtikrinta Australijos pergalė prieš suomius © FIBA nuotr.

Filipinuose, Japonijoje bei Indonezijoje vykstančiam pasaulio krepšinio čempionatui – duotas startas.

Pirmosiose planetos pirmenybių rungtynėse pergalę pasiekė Australijos krepšininkai.

Okeanijos atstovai 98:72 (17:21, 28:19, 25:14, 26:18) nugalėjo Suomijos rinktinę.

Suomiai rungtynes pradėjo solidžiai ir antrojo kėlinio viduryje susikrovė 8 taškų pranašumą (36:28).

Tiesa, tai buvo didžiausia skandinavų persvara šiose rungtynėse, o ją australai sunaikino dar iki antrojo kėlinio pabaigos bei išsiveržė į priekį (45:40).

Po pertraukos australai galutinai perlaužė rungtynes. Dviženkliu skirtumu trečiąjį kėlinį laimėję australai pradėjo triuškinti suomius (70:54).

Ketvirtajame kėlinyje skirtumas tarp komandų nemažėjo, o australai iškovojo pirmąją pergalę čempionate.

Nugalėtojams 25 taškus pelnė Patty Millsas, Joe Inglesas surinko 13 taškų.

Arti trigubo dublio atsidūrė NBA rungtyniaujantis Joshas Giddey. 20-metis pelnė 14 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Suomių neišgelbėjo šalies žvaigždė Lauri Markkanenas pelnęs 19 taškų, Sasu Salinas pridėjo 13 taškų.

E grupėje be šių rinktinių taip pat rungtyniauja Vokietija ir viena iš turnyro šeimininkių – Japonijos rinktinė.