Vengro vedamas „Lietkabelis“ nutraukė nesėkmių seriją LKL © LKL.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko intrigos nestokojęs Aukštaitijos derbis.

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ (11-8) išvykoje 77:71 (25:15, 13:15, 18:22, 21:19) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (4-14).

Svečiai rungtynes pradėjo penkiais taškais paeiliui, tačiau per visą pirmąjį kėlinį šią persvarą pavyko tik padvigubinti – 25:15. Su dviženkliu skirtumu „Pieno žvaigždės“ ilgai nesitaikstė ir po Martyno Pacevičiaus dvitaškio atsiliko tik vienu metimu – 22:25.

Skirtumas tarp komandų ir toliau svyravo siaurame intervale, o dar vienas „7bet-Lietkabelio“ bandymas pabėgti (38:30) baigėsi klaida ir nesportine Jamelo Morriso pražanga. Šeimininkai tai pavertė penkių taškų ataka – Jaredo Cunninghamo baudų metimus tritaškiu papildė Justas Furmanavičius.

Arti laikęsi pasvaliečiai niekaip nesugebėjo išlyginti rezultato – geriausiu pasiekimu virto Rihardo Kuksiko tritaškis, leidęs priartėti iki taško (60:61). Likus žaisti pusę kėlinio Nenado Čanako auklėtiniai po Stefano Peno tritaškio vėl pasijuto komfortabiliau (71:64). Gyorgy Golomanas keturiais baudų metimais pavertė skirtumą dviženkliu (77:65) ir taip nulėmė rungtynes.

Būtent vengras tapo ryškiu mačo MVP, per 26 minutes surinkęs 16 taškų (4/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio, 8/8 baudų metimų), atkovojęs 7 ir perėmęs 3 kamuolius, kartą suklydęs, išprovokavęs 7 pražangas bei surinkęs 31 naudingumo balą.

Šie klubai susitikę buvo itin seniai – dar pirmajame sezono mače panevėžiečiai taip pat buvo stipresni 86:74.

„7bet-Lietkabelis“ šiame susitikime nutraukė netikėtai užklupusią trijų pralaimėjimų seriją, „Pieno žvaigždės“ nesėkmingai siekė laimėti antrą kartą paeiliui, po pergalės prieš Klaipėdos „Neptūną“.