Į „trigubą karūną“ nusitaikęs D.Rapšys antru rezultatu pateko į finalą © AFP nuotr.

Vengrijos sostinėje, Budapešte startavo finalinis sezono pasaulio plaukimo taurės etapas, kuriame „trigubą karūną“ sieks iškovoti lietuvis Danas Rapšys.

Finalinio pasaulio taurės etapo atrankoje D.Rapšys 400 metrų laisvuoju stiliumi nuplaukė per 3 min. 50,94 sek. ir užėmęs antrąją vietą pateko į finalinį etapą. Už lietuvį greitesnis buvo tik Australijos plaukikas Samuelis Shortas (3:49.83), o už lietuvio likęs Kieranas Smithas (3:51.53) liko trečioje vietoje.

Tai yra trečiasis pasaulio plaukimo taurės etapas. Pirmuosius du D.Rapšys 400 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje laimėjo. Jeigu jam pavyks tai pakartoti ir Budapešte – lietuvis iškovos „trigubos karūnos“ prizą ir 10 tūkst. JAV dolerių premiją.

Šioje rungtyje D.Rapšys yra įvykdęs olimpinį normatyvą (3:46.78). 400 m distancijoje lietuviui priklauso Lietuvos (3:43.36) ir pasaulio taurės (3:43.91) rekordai.

Erikas Grigaitis 200 m nugara nuplaukė per 2 min. 3.09 sek. ir užėmė 13-ą vietą. Nuo finalo jį skyrė 1.12 sek.

Saverio Vitas Multinas 100 m plaukime peteliške buvo 30-as (56.60).

Vyrų 400 metrų laisvuoju stiliumi finalas prasidės penktadienį 18:30 val. Lietuvos laiku.