Šventė Pirėjuje: „Monaco“ ekipą nugalėję „Olympiakos“ po 5 metų pertraukos – finalo ketverte © AFP nuotr.

Po 5 metų pertraukos Pirėjo „Olympiakos“ grįžo į Eurolygos finalo ketvertą. Serijoje prieš „AS Monaco“ Graikijos klubas triumfavo 3:2.

Paskutinėse įtemptose serijos rungtynėse „Olympiakos“ 94:88 (11:13, 30:35, 25:22, 28:18) įveikė Donato Motiejūno atstovaujamą „AS Monaco“ klubą.

Pirmasis rungtynių kėlinys buvo išskirtinis visame rungtynių kontekste, jis buvo itin nerezultatyvus (11:13). Visgi po dviejų kėlinių su penktųjų rungtynių įtampa geriau tvarkėsi „AS Monaco“ krepšininkai ir po dviejų kėlinių pirmavo 7 taškais (41:48).

Ketvirtojo kėlinio viduryje po D. Motiejūno dvitaškio „monegaskai“ dar pirmavo 1 tašku (80:81). Tačiau lemiamą žodį rungtynių gale tarė Kostas Sloukas.

„Olympiakos“ lyderis pelnė dvitaškį, tritaškį, tiksliai realizavo keturis baudos metimus, o viską užbaigė Tylerio Dorsey tritaškis (94:88) po kurio net Mike'ui Jamesui nepavyko „Monaco“ grąžinti į rungtynes.

Po finalinės rungtynių sirenos „Olympiakos“ fanai tiesiog užplūdo aikštelę. Tai įvyko dar prieš finalinę sireną, likus 9 sekundėm iki rungtynių pabaigos, tačiau po to įvyko šiokia tokia pertrauka ir sirgaliai buvo išprašomi iš aikštės.

Donatas Motiejūnas šiose rungtynėse pasižymėjo 7 taškais, 4 atkovotais kamuoliais ir 7 naudingumo balais.

„Monaco“ gretose rezultatyviausias buvo M. Jamesas. Amerikietis pelnė 24 taškus ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Oly“ gretose labiausiai išsiskyrė Shaquielle'as McKissicas (18 taškų), Thomasas Walkupas (3 tritaškiai, 17 taškų), Tyleris Dorsey (16 taškų) ir K. Sloukas, kuris iš savo 15 taškų 13 pelnė ketvirtajame kėlinyje.

Beje, šias rungtynes, lyg jos būtų NBA, gyvai stebėjo NBA žvaigždė Kevinas Durantas ir žinoma aktorė Emma Stone.