Įspūdingą atkarpą sužaidę Lietuvos jauniai patiesė ispanus © FIBA nuotr.

Lietuvos jaunių rinktinė (1-0) pergale pradėjo U17 pasaulio čempionatą vykstantį Ispanijoje. Remigijaus Bardausko auklėtiniai 71:68 (19:20, 10:14, 17:11, 25:23) nugalėjo čempionato šeimininkus ispanus (0-1).

Lietuviai B grupėje be Ispanijos dar susistiks su Dominikos respublikos ir Japonijos rinktinėmis. Po grupių etapo iš čempionato neiškris nei viena komanda.

Remigijaus Bardausko auklėtinių kitame etape lauks viena iš A grupės komandų (Serbija, Kanada, Prancūzija, Naujoji Zelandija).

Pirmasis kėlinys vyko labai lygiai. Po Kristupo Kepežinsko dvitaškio komandas skyrė tik taškas (19:20).

Antrajame kėlinyje lietuviams problemas pradėjo kelti 220 cm ūgio milžinas Aday Mara, kuris surinko 8 taškus kėlinyje. Po dviejų kėlinių ispanai susikrovė 6 taškų pranašumą (33:27).

Po pertraukos ispanai krovėsi didžiausią rungtynių persvarą (43:29), bet lietuviai atsakė įspūdinga atkarpa 17:0 ir sugebėjo išsiveržti į priekį (46:43).

Ispanai šį spurtą nutraukė tik likus 9,6 sekundės iki kėlinio pabaigos ir prieš lemiamą ketvirtį lietuviai įgijo taško pranašumą (46:45).

Ketvirtajame kėlinyje lyderio vaidmens ėmėsi Petras Padegimas, kuris pataikė dvitaškį, o po to pridėjo tritaškį ir padidino lietuvių persvarą iki 6 taškų (53:47).

Likus 3 minutėms ispanai smeigė tritaškį, taip sumažindami deficitą iki minimumo (55:56). Lietuviai atsakė 4 taškais paeiliu, bet Aday Mara atsakė taškais su pražanga (60:58).

Likus minutei Vytautas Žygas pataikė vieną baudos metimą ir padidino jaunių persvarą iki 4 taškų (64:60). Ispanai bandė gelbėtis pražangomis. Likus 4,2 sekundės varžovai smeigė tritaškį ir sumažino lietuvių persvarą iki minimumo (69:68), bet Justas Stonkus baudomis įtvirtino pergalę.

Lietuviams net 24 taškus pelnė Justas Stonkus, Petras Padegimas pridėjo 12, o Aleksas Bieliauskas – 10 taškų.