Iškovotas sidabras: 20-mečiai krito finale po kovos iki paskutinių sekundžių © FIBA nuotr.

Lietuvos 20-mečių rinktinei nepavyko iškovoti aukso Europos U20 krepšinio čempionate.

Lietuviai 61:69 (17:26, 20:16, 18:13, 6:14) nusileido bendraamžiams iš Ispanijos ir čempionate iškovojo sidabro medalius.

Pirmoji rungtynių pusė lietuviams klostėsi sudėtingai. Ispanai startavo atkarpa 10:2 ir nuolatos išlaikė pranašumą arti dviženklio.

Didžiausią persvarą ispanai pasiekė antrojo kėlinio viduryje, kuomet komandas skyrė 12 taškų (26:38). Tiesa, lietuviai, Dovydo Butkos pastangomis aptirpdė deficitą iki 5 taškų (37:42).

Po pertraukos lietuviai pradėjo agresyviau gintis bei ,to pasekoje, pradėjo rinktis lengvesnius taškus puolime. Lietuviai prieš lemiamą ketvirtį sugebėjo išlyginti rezultatą (55:55).

Ispanai lemiamą ketvirtį pradėjo 7 taškais paeiliui (55:62). Tiesa, lietuviai kiek stabilizavo situaciją ir sumažino deficitą iki 3 taškų (59:62).

Likus minutei iki rungtynių pabaigos ispanai apsigynė ir sugebėjo išsaugoti 5 taškų persvarą (61:66). Lemiamus taškus rungtynėse pelnęs M. Caicedo įtvirtino varžovų pergalę.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai rungtyniavo Mantas Rubštavičius pelnęs 15 taškų. Dovydas Butka surinko 11 taškų, Jokūbas Rubinas pridėjo 8 taškus.