Dvidešimtmečių viltys dužo: milžinišką deficitą panaikinę belgai įveikė lietuvius © FIBA nuotr.

Užtikrintai Europos čempionate žygiavusi Lietuvos U20 rinktinė apmaudžiai krito ketvirtfinalyje.

Ketvirtfinalyje Vytauto Pliaugos auklėtiniai 71:77 (24:21, 26:12, 9:20, 12:24) pralaimėjo bendraamžiams iš Belgijos.

Po dviejų kėlinių lietuviai turėjo net 17 taškų pranašumą (50:33). Trečiajame kėlinyje Belgijos U20 rinktinė laimėjo atkarpą 14:4 ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų – 59:53.

Pasimetę lietuviai kvapo neatgavo ir ketvirtajame kėlinyje. Po Siebe Ledegeno dvitaškiai belgai įsiveržė į priekį (68:69).

Rungtynių gale Dovydas Butka dar įmetė tritaškį (71:74). Seanas Pouedetas kitoje aikštės pusėje tiksliai sumetė baudos metimus, o lietuviai netiksliai atakavo bent 3 kartus per vieną ataką ir Belgijos U20 rinktinė pasiekė istorinį rezultatą savo krepšinio šalies istorijoje.

Thjisas De Ridderis nugalėtojų gretose pelnė 16 taškų, Siebe Ledegenas pridėjo 15.

Lietuvos rinktinėje mačą su 21 tašku savo sąskaitoje baigė Liūtauras Lelevičius. Motiejus Krivas pelnė 14 taškų, atkovojo 13 kamuolių ir surinko 22 naudingumo balus.