I. Brazdeikį praradę lietuviai patyrė pažeminimą prieš latvius © FIBA nuotr.

Lietuvos rinktinei nepavyko pergalingai atsisveikinti su pasaulio čempionatu.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Baltijos derbyje 63:98 (20:28, 18:21, 9:28, 16:21) nepasipriešino Latvijos rinktinei ir planetos pirmenybėse finišavo 6-oje vietoje.

Lietuviai besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrė dar pačioje mačo pradžioje, kuomet deficitas greitai tapo dviženklis (4:14). Nepaisant mūsiškių bandymų vytis varžovus, po pirmosios mačo dalies skirtumas išliko panašus – 38:49. Po pertraukos latviai startavo įspūdingu puolimu ir Lietuvos atsilikimas netrukus tapo nepadorus (42:72). Likus keliolika minučių tapo formalumu.

Priešininkai lietuvių krepšį šįkart subombardavo tolimais metimais, kurių realizavo net 16 iš 32 (50 proc.).

Šias rungtynes praleido Eimantas Bendžius ir Vaidas Kariniauskas, o trečiajame kėlinyje kelį susižeidęs Ignas Brazdeikis vėliau ant parketo jau neišbėgo.

Pasaulio čempionate Lietuva iškovojo šešias pergales (prieš Egiptą, Meksiką, Juodkalniją, Graikiją, JAV ir Slovėniją) bei patyrė dvi nesėkmes (prieš Serbiją ir Latviją).

Lietuva: Rokas Jokubaitis 16, Jonas Valančiūnas 15, Tomas Dimša 13, Deividas Sirvydis 6.

Latvija: Artūrs Kurucs 20, Rolands Šmits 17, Andrejs Gražulis 12, Rodions Kurucs 11, Klavs Čavars ir Artūrs Strautinš po 8, Kristers Zoriks 6.