L. Dončičiaus vedami slovėnai palaužė vokiečių pasipriešinimą © FIBA nuotr.

Slovėnijos rinktinė (3-1) iškovojo labai svarbią pergalę Europos čempionate.

B grupės kovoje slovėnai 88:80 (21:14, 23:22, 17:19, 27:25) nugalėjo iki šiol be pralaimėjimų žygiavusius vokiečius (3-1).

Ši slovėnų pergalė taip pat reiškia, jog lietuviams dabar reikia įveikti bosnius bet kokiu taškų skirtumu. Jei slovėnai būtų pralaimėję, tuomet lietuviams bosnius reikėtų įveikti bent 6 taškų skirtumu.

Po Gorano Dragičiaus dvitaškio ketvirtojo kėlinio pradžioje, slovėnai įgijo dviženklį pranašumą (65:55).

Luka Dončičius dominavo ketvirtajame kėlinyje ir nuolatos išlaikė slovėnus per saugų atstumą nuo varžovų.

Tiesa, Maodo Lo ir Andreasas Obstas pataikė po tritaškį ir likus 1:50 minutės sušvelnino deficitą iki 5 taškų (77:82).

Vokiečiai dar turėjo šansą sumažinti deficitą iki vieno metimo skirtumo, bet Franzo Wagnerio metimai skriejo pro šalį ir slovėnai šventė pergalę.

Slovėnus į pergalę atvedė minėtasis Dončičius. Slovėnijos krepšinio žvaigždė pelnė 36 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Jam sėkmingiausiai talkino Goranas Dragičius pelnęs 18 taškų.

Vokiečių neišgelbėjo 19 taškų pelnęs Dennisas Schroderis, 14 taškų surinko Andreasas Obstas.