Pritrūko šaltų nervų: antroje rungtynių pusėje klydęs „Lietkabelis“ neišsikovojo 3 vietos grupėje © Euroleague.net nuotr.

Panevėžio „Lietkabelis“ (9-7) neįgijo išsvajoto namų aikštės pranašumo Europos taurės atkrintamosiose.

Paskutinėse A grupės rungtynėse panevėžiečiai galėjo iškovoti ir 3 vietą bei užsitikrinti namų aikštės pranašumą aštuntfinalyje, tačiau išvykoje 69:76 (22:20, 15:17, 17:20, 15:19) nusileido Paryžiaus „Metropolitans 92“ ekipai.

Viena iš pagrindinių pralaimėjimo priežasčių buvo vaikiškos klaidos antroje rungtynių pusėje – jos metu „Lietkabelis“ suklydo net 17 kartų.

Ypatingai skaudžios klaidos buvo ketvirtajame kėlinyje. Nors Nenado Čanako auklėtiniai pozicinėje gynyboje stovėjo tvarkingai, tačiau klysdavo puolime, o varžovai nedelsiant bėgdavo į greitą puolimą.

Po Vytenio Lipkevičiaus baudos metimo „Lietkabelis“ ketvirtajame kėlinyje pirmavo 1 tašku (58:57), tačiau tuomet Paryžiaus komanda spurtavo 6:0. Visus taškus spurto metu pelnė varžovų centro puolėjas Vince'as Hunteris, kuris pabėgdavo į puolimą ir dėjimu užbaigdavo atakas.

Sekančią atkarpą „Metropolitans 92“ laimėjo 6:3 ir pabėgo 8 taškų skirtumu (69:61). Po šios atkarpos panevėžiečiai jau nesugebėjo atsitiesti.

Aštunfinalyje „Lietkabelis“ susitiks su itin pajegia Bolonijos „Virtus“ ekipa, išvykoje.