Tritaškiais ketvirtajame kėlinyje prapliupusi Italija užsitikrino bilietą į aštuntfinalį © FIBA nuotr.

Italijos rinktinei (2-2) pavyko iškovoti antrąją pergalę Europos čempionato C grupėje.

Po sunkios kovos Gianmarco Pozzecco auklėtiniai 81:76 (22:17, 20:17, 13:25, 26:17) įveikė Kroatijos rinktinę.

Po pirmųjų dviejų kėlinių italai turėjo 8 taškų pranašumą (42:34), tačiau itin prastai sužaidė trečiąjį ketvirtį, kurį pralaimėjo 13:25 Kroatijai.

Trečiajame kėlinyje Italijos rinktinei nesiklijavo žaidimas puolime, o Kroatijos gretose net 10 taškų per kėlinį įmetė rinktinės lyderis Bojanas Bogdanovičius.

Visgi ketvirtajame kėlinyje Italijai pavyko grįžti į rungtynes tritaškių pagalba. Iš viso per paskutines 10 minučių grupės šeimininkai pataikė 5 tritaškius.

Tris tritaškius paskutiniame kėlinyje pataikė Simone Fontecchio, po vieną pridėjo Giampaolo Ricci ir Alessandro Pajola.

Būtent S. Fontecchio kroatų šansus nužudė savo tritaškiu likus 40 sekundžių iki mačo pabaigos (81:74).

Po šios pergalės Italija užsitikrino vietą aštuntfinalyje.

Galimas scenarijus paskutiniajame C grupės ture, kad Ukraina, Italija ir Kroatija surinks tiek pat pergalių, tuomet bus skaičiuojamas tarpusavio pranašumas, kurį dabar kontroliuoja Ukraina. Visgi pralaimėjimas Kroatijai tą skirtumą sumažintų ir ukrainiečiai galėtų atsidurti trečioje vietoje.