D. Rapšys ir T. Juška pateko į dar vieną finalą Stokholme © D. Rapšio nuotr.

Lietuvos plaukikai tarptautinėse „Malmsten Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybose Stokholme, Švedijoje, sekmadienį sėkmingai įveikė vyrų 100 m laisvu stiliumi kvalifikaciją.

28-erių panevėžietis Danas Rapšys šįryt nuotolį įveikė per 49,67 sek. ir bendroje 187 dalyvių įskaitoje užėmė trečią vietą. Už lietuvį greitesni buvo tik austras Heiko Gigler ir Mathias Zander Rysgaard iš Danijos.

D. Rapšio asmeninis rekordas yra 49,00 sek. Jį sportininkas pasiekė praėjusiais metais Fukuokoje, Japonijoje, vykusiame pasaulio čempionate.

Devintas rytinėje atrankoje buvo 15-metis kaunietis Tajus Juška. Jis nuotolį nuplaukė per 50,79 sek. ir taip pat pateko į pagrindinį finalą.

T. Juška greičiausiai karjeroje yra plaukęs pernai gruodį, kai varžybose Atėnuose, Graikijoje, užfiksavo dar vieną šalies vaikinų (iki 17 metų) rekordą – 50,01 sek.

Priminsime, kad šios rungties olimpinis normatyvas yra 48,34 sek., o Lietuvos rekordas nuo 2016 metų tebepriklauso Simonui Biliui – 48,64 sek.

Vyrų 100 m plaukimo laisvu stiliumi finalas numatytas 19:07 val. Lietuvos laiku.

Sekmadienį taip pat varžybose pasirodė ir Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Nojus Skirutis. Jis vyrų 200 m peteliške rungtyje užėmė 16-ą vietą, kai distanciją įveikė per 2 min. 14,57 sek. Atrankoje stipriausiai pasirodė Samuel Košťál (2:01.59) iš Slovakijos.