E. Grigaitis pateko į dar vieną finalą Belgijos atvirajame čempionate © D. Kibirkšties/LTU Aquatics nuotr.

Antverpene tęsiasi atvirasis Belgijos plaukimo čempionatas. Sekmadienį į vyrų 200 m plaukimo nugara finalą sėkmingai pateko sidabro medalį šiose varžybose jau iškovojęs kaunietis Erikas Grigaitis.

Lietuvos plaukikas atrankoje nuotolį įveikė per 2 min. 2,95 sek. ir užėmė pirmąją vietą.

Antras tarp 78 dalyvių buvo prancūzas Jules Andre (2 min. 4,01 sek.), o trečią geriausią rezultatą užfiksavo dar vienas lietuvis Kajus Stankevičius (2 min. 4,89 sek.).

K. Stankevičius finale plaukti negalės, nes pagal čempionato taisykles, šešios iš aštuonių vietų finale yra rezervuojamos vietiniams belgų plaukikams.

E. Grigaičio šios rungties karjeros rekordas yra 1 min. 59,82 sek., o Lietuvos vyrų rekordas vis dar priklauso Danui Rapšiui (1 min. 56,11 sek.).

Vakar tiek E. Grigaitis, tiek K. Stankevičius pasirodė ir vyrų 50 m nugara kvalifikacijoje. Joje lietuviai atitinkamai užėmė ketvirtą (26,65 sek.) ir penktą (26,70 sek.) vietas, bet plaukti finale atsisakė.