Fantastišką rezultatą pademonstravusi R. Meilutytė iškovojo dar vieną pasaulio taurės auksą © REUTERS nuotr.

Rūta Meilutytė priartėjo prie pasaulio rekordo, o taip pat iškovojo ir dar vieną aukso medalį pasaulio taurės varžybose.

Berlyne vykstančioje pasaulio plaukimo taurėje R. Meilutytė iškovojo 50 m krūtine distancijoje.

Finale lietuvei pavyko užfiksuoti fantastišką laiką – 28.60 sek.

Iki pasaulio rekordo R. Meilutytei pritrūko vos 0,04 sek. Šis rekordas priklauso Jamaikos sportininkei Alia Atkinson (28.56 sek).

Su tokiu rezultatu pasaulio čempionė pagerino ir Lietuvos rekordą, kuris anksčiau priklausė jai. Beje, nuo šiol 28.60 sek. rezultatas yra naujas Europos rekordas.

Priminsime, kad varžybos vyksta trumpajame 25 m baseine. Tai pasiruošimas prieš ateinantį pasaulio čempionatą 25 m baseine Australijoje.

Už pasaulio rekordą pagerinimą R. Meilutytė būtų susižėrusi 10 tūkst. JAV dolerių. Vėliau po visų plaukimų paaiškės, kelintą vietą Berlyne pagal reitingą užėmė kaunietė ir kiek JAV dolerių ji laimėjo.

Andrius Šidlauskas finale (200 m krūtine) užėmė šeštą vietą.