Pasaulio čempionato finale – Dano Rapšio bronzos medalis © D. Rapšio asm nuotr.

Danas Rapšys padėjo pamiršti Rūtos Meilutytės diskvalifikaciją ir savo karjeroje iškovojo dar vieną medalį pasaulio pirmenybėse.

Trumpajame (25 m) baseine vykstančiame čempionate D. Rapšys iškovojo bronzos medalį 400 m laisvojo stiliaus plaukimo rungtyje.

Finale panevėžietis nusileido tik amerikiečiui Kieranui Smithui (3:34.38) ir australui Thomasui Neillui (3:35.05).

Į priekį pasileidę sportininkai demonstravo įspūdingą tempą, tačiau 2018 metais D. Rapšio užfiksuotas pasaulio čempionato rekordas liko saugus.

Paskutiniuose metruose sportininkas iš Lietuvos labai atkakliai kovojo su japonu Katsuhiro Matsumoto. Azijos atstovą pavyko aplenkti per paskutinius 50 distancijos metrų.

27-erių lietuvis 400 m distanciją nuplaukė per 3 min. 36.26 sek.

Priminsime, kad šios sesijos pradžioje, Melburne vykstančiame čempionate, Rūta Meilutytė 100 m krūtine rungties finale finišavo antra, tačiau netrukus lietuvė buvo diskvalifikuota dėl neleistinų delfino spyrių koja.

Visų lietuvių startų laikus galite rasti čia.

Prieš metus Abu Dabyje šiame čempionate D. Rapšys iškovojo du medalius – bronzą ir sidabrą.