Sidabras paleistas iš rankų: pasaulio čempionato finale R. Meilutytė buvo diskvalifikuota © AFP nuotr.

Pasaulio plaukimo čempionate trumpajame (25 m) baseine Rūtą Meilutytę ištiko reta nesėkmė.

100 m krūtine finale baseino sienelę lietuvė pasiekė antroji ir praktiškai jau turėjo pasaulio čempionato sidabrą savo rankose.

Tačiau po visko paaiškėjo, kad R. Meilutytė buvo diskvalifikuota.

Iš pradžių buvo manoma, kad 25-erių kaunietė galėjo netinkamai įšokti į baseiną. Ši teorija buvo paneigta, kadangi plaukimo ekspertas Alexas Muni savo twitter paskyroje teigė, kad antroje vietoje finišavusi sportininkė po vandeniu atliko du papildomus neleistinus „delfino smūgius“ kojomis.

Plaukimo metu Lietuvos sportininkė atkakliai kovojo su Lilly King, tačiau galiausiai triumfavo būtent 2016 metų olimpinių žaidynių čempionė.

100 m distanciją amerikietė nuplaukė per 1 min. ir 2.67 sek. Sidabru pasidabino olandė Tesa Schouten, o bronzos medalį iškovojo vokietė Anna Elendt.

Kiek vėliau Danas Rapšys vis dėlto iškovojo pirmąjį medalį Lietuvos plaukikams šiame čempionate. 400 m laisvojo stiliaus plaukimo rungtyje panevėžietis užėmė trečiąją vietą.

Visų lietuvių startų laikus galite rasti čia.