Karštame „El Clasico“: išvaryti Mirotičius ir Abalde bei „Barcos“ pergalė po pratęsimo © AFP nuotr.

Neįtikėtinas trileris šį vakarą įvyko Ispanijoje, kur „Barcelonos“ (22-5) ekipa po pratęsimo 108:97 (27:23, 24:23, 20:19, 18:24, 19:8) palaužė Madrido „Real“ (19-8) komandos pasipriešinimą.

Pirmojoje dalyje „Barcelona“ turėdavo nedidelį pranašumą ir į pertrauką išėjo turėdama 5 taškų pranašumą (51:46).

Ketvirtajame kėlinyje įvyko apsistumdymas tarp komandų, kurio epicentre atsidurė „Barcos“ žvaigždė Nikola Mirotičius ir ,Real“ puolejas Alberto Abalde. Po teisėjo peržiūros abu krepšininkai buvo pašalinti iš rungtynių.

Rungtynių nugalėtojas dar galėjo paaiškėti per pagrindinį rungtynių laiką, kuomet likus 0,8 sekundės dalims prieš S. Šanli prasižengė V. Poirier. Tiesa, turkas prametė vieną baudos metimą, o sudėtingas Lullo metimas nepasiekė tikslo, kas lėmė, jog komandos žais papildomas 5 žaidimo minutes.

Pratęsimo metu iniciatyvos ėmėsi Nigelas Hayesas–Davisas pelnydamas 5 taškus iš eilės (94:92). Vėliau tas pats Hayesas smeigė sudėtingą tritaškį (103:95), kuris galutinai perlaužė rungtynes katalonų naudai.

Rokas Jokubaitis rungtyniavo 13 minučių per kurias spėjo surinkti 5 taškus, atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, 4 sykius suklydo, 2 kartus prasižengė ir naudingumo balų nesurinko.

Rezultatyviausiai katalonų gretose žaidė Nicolas Laprovittola pelnęs 20 taškų, Rolandas Šmitas pelnė 18 taškų, Hayesas–Davisas ir Dante Exumas pridėjo po 16.

Madrido „Real“ ekipoje labiausiai išsiskyrė Gabrielis Deckas su 17 taškų, Vincentas Poirier ir Walteris Tavaresas surinko po 14 taškų.

Ši pergalė įtvirtino „Barcos“ lyderio pozicijos Ispanijos čempionate. Nuo artimiausių varžovų juos skiria jau trys pergalės.