Lietuvos rinktinė po sunkios kovos krito Kipre © lff.lt nuotr.

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė sekmadienį užbaigė 2023-uosius.

Edgaro Jankausko auklėtiniai kontrolinėje akistatoje išvykoje 0:1 (0:1) pralaimėjo Kipro futbolininkams.

Artimiausi rinktinės iššūkiai dabar laukia kitų metų kovo mėnesį, kai numatytos rungtynės dėl išlikimo kitų metų Tautų lygos C divizione.

Sekmadienio mačą lietuviai pradėjo pakiliai, aukštai spausdami varžovus. Neapdairiai sužaidus varžovų vartininkui, kamuolys didele dalimi kirto vartų linija, tačiau teisėjas įvarčio skirti nesiryžo.

Netrukus šeimininkai po greitos atakos išsiveržė į priekį ir į pertrauką lietuviai išėjo atsilikdami 0:1.

Po pertraukos lietuviai pradėjo rungtyniauti aktyviau, Arvydas Novikovas savo smūgiu sudrebino varžovų vartų skersinį, bet įvartis ir toliau nekrito.

Tokia pati situacija liko iki rungtynių pabaigos, tad teko pripažinti šeimininkų pranašumą.

Kontrolinės vyrų rinktinių rungtynės

Kipras – Lietuva 1:0 (1:0).

„Alphamega“ stadionas, Limasolis, teisėjas – Marcelis Birsanas (Rumunija).

Įvarčiai: 22 min. Ioannis Pittas (Kipras).

Įspėti: 78 min. Nicholas Ioannou (Kipras); 6 min. Edvinas Girdvainis, 41 min. Gytis Paulauskas, 45 min. Gvidas Gineitis, 48 min. Rokas Lekiatas (Lietuva).

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Emilijus Zubas, Pijus Širvys (46 min. Markas Beneta), Kipras Kažukolovas, Edvinas Girdvainis, Rokas Lekiatas (67 min. Matijus Remeikis), Justas Lasickas, Gvidas Gineitis (87 min. Linas Klimavičius), Vykintas Slivka (46 min. Modestas Vorobjovas), Arvydas Novikovas (67 min. Faustas Steponavičius), Artūras Dolžnikovas (60 min. Fedoras Černychas), Gytis Paulauskas.

Atsargoje: Edvinas Gertmonas, Vytautas Černiauskas, Klaudijus Upstas, Ovidijus Verbickas, Edgaras Utkus, Daniel Romanovskij.