Fantastika: įspūdingą charakterį pademonstravęs „Žalgiris“ parklupdė „Real“ © Scanpix Baltics nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (7-7) iškovojo sensacingą pergalę Eurolygoje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai 81:72 (18:21, 19:14, 19:20, 25:17) parklupdė Madrido „Real“ (9-5).

Pirmoje rungtynių pusėje vyko atkakli ir permaininga kova. Antrojo kėlinio pabaigoje varžovai iš Madrido pradėjo klysti ir to pasinaudojęs „Žalgiris“ sugebėjo persverti rezultatą (37:35).

Šiose rungtynėse Edy Tavaresas tapo blokų rekordininku (318), taip aplenkdamas „Anadolu Efes“ vidurio puolėją Bryantą Dunstoną.

Po pertraukos žalgiriečiai klimpo poziciniame krepšinyje, bet Edgaro Ulanovo ir Keenano Evanso individualus meistriškumas išlaikė šeimininkus pirmaujančiųjų rolėje (56:55).

Rungtynių pabaigoje dominuoti pradėjęs „Žalgiris“ pradėjo bėgti nuo varžovų. Edy Tavaresas užsidirbo nesportinę pražangą, o Keenanas Evansas prasiveržimu padidino kauniečių persvarą iki 8 taškų.

Madrido klubas bandė gelbėtis desperatiškais Džanano Musos tritaškiais, bet „Žalgiris“ sugebėjo atsilaikyti ir švęsti pergalę.

„Žalgiris“: K.Evansas 20 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 19 , T.Cavanaugh 15 (5 atk. kam.), A.Butkevičius 10 (7 atk. kam.), R.Šmitas 7 (5 atk. kam.), L.Birutis 4 (7 atk. kam.), T.Dimša 3, D.Giedraitis 2, K.Hayesas 1 (5 atk. kam., 3 per. kam., 2 blk.), K.Lukošiūnas 0, M.Krivas 0.

„Real“: D.Musa 22, M.Hezonja 17.