Įspūdingą spurtą surengę Lietuvos šešiolikmečiai įveikė rusus ir pateko į turnyro finalą © fiba.basketball nuotr.

Lietuvos šešiolikmečių rinktinė pateikė staigmeną, įveikė Rusijos U16 rinktinę ir pateko į FIBA Challenger turnyro finalą.

Įspūdingą spurtą surengę Lietuvos vaikinai 84:79 (20:19, 15:21, 12:22, 24:9, 13:8) įveikė bendraamžius iš Rusijos.

Ketvirtajame kėlinyje net 15 taškų skirtumu (71:56) dar atsiliko lietuviai, tačiau tuomet surengė 15:0 spurtą, išlygino rezultatą ir išplešė pratęsimą.

Pratęsimo metų Lietuvos šešiolikmečiai spurtą pratęsė 7:0 ir išviso net 22 taškus pelnė be atsako. Po to, kai rezultatas tapo 78:71 lietuvių naudai, Rusijos šešiolikmečių rinktinė jau nesugebėjo atsitiesti, o lietuviai pateko į turnyro finalą, kur susitiks su Prancūzijos rinktine.

Į pergalę lietuvius šiame mače vedė Ernestas Matulevič, kuris pelnė 19 taškų ir atkovojo net 16 kamuolių. Taip pat nemažai prie pergalės prisidėjo Petras Padegimas, kuris pelnė 17 taškų. Justas Žiburys pridėjo 15 taškų, o Kristupas Kepežinskas taip pat pelnė tiek pat taškų bei atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Finalas laukia šeštadienį, 22:00 su Prancūzijos šešiolikmečių rinktine.