Vokietija – krepšinio pasaulio čempionai © FIBA nuotr.

Vokietija pirmąsyk per savo krepšinio istoriją tapo pasaulio čempionais.

Pasaulio krepšinio čempionato finale Vokietija 83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20) įveikė Serbijos krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo uruganišku puolimu, o po dviejų kėlinių rezultatas buvo visiškai lygus – 47:47. Situacija visiškai pasikeitė antroje pusėje.

Komandos pradėjo žaisti gynybinį žaidimą, o Vokietijai per trečiąjį kėlinį pavyko atitrūkti – 71:59.

Ketvirtame kėlinyje vadeles iš Bogdano Bogdanovičiaus perėmė Aleksa Avramovičius. „Partizan“ gynėjo vedami serbai sumažino atsilikimą iki 3 taškų – 78:75.

Marko Guduričius turėjo šansą su tritaškiu išlyginti rezultatą, tačiau metimas tikslo nepasiekė. Netrukus Dennisas Schroderis realizavo vieną baudos metimą, o kitoje aikštės pusėje vėl klydo Guduričius.

Avramovičiaus paskutiniai metimai skriejo pro šalį ir Vokietija triumfavo pasaulio čempionate.

2002 metais Vokietija pasaulio pirmenybėse su Dirku Nowitzkiu iškovojo bronzą, o dabar jų sąskaitoje – auksas.

D. Schroderis šiame mače pelnė 28 taškus (7/12 dvit.). Franzas Wagneris pridėjo 19 taškų, Johannesas Voigtmannas surinko 12 taškų, atkovojo 8 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Pralaimėtojų ekipoje Avramovičius surinko 21 tašką, Bogdanas Bogdanovičius – 17 tšk.