„Žalgiris“ pirmajame sezono derbyje išsivežė pergalę iš Vilniaus © LKL.lt nuotr.

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) įvyko pirmasis šio sezono grandų mūšis, pasibaigęs čempionų pergale.

„Avia Solutions Group“ arenoje Vilniaus „Rytas“ (7/1) neapgynė namų sienų prieš Kauno „Žalgirį“ (8/0) – 67:81 (10:19, 23:26, 17:17, 17:19).

„Rytas“ nustebino į starto penketą mesdamas Oskarą Pleikį, kuris dar ir pelnė pirmuosius komandos taškus (4:6). Vėliau rezultatą lygino Justinas Gorhamas, tačiau „Žalgiris“ atsakė septyniais taškais paeiliui, o Gytis Masiulis „sausrą“ nutraukė tik po Giedriaus Žibėno minutės pertraukėlės (8:13). Ketvirtį žalgiriečiai baigė truktelėdami į priekį Tomo Dimšos ir Lauryno Biručio dėka – 19:10.

Antrajame kėlinyje skirtumą didinti ėmėsi Brady Manekas ir T.Dimša, paleisdami tris tritaškius paeiliui (28:12). Vilniečių tylą nutraukė Arnas Velička, R.J.Cole’as apsikeitė dvitaškiais su Nazarethu Mitrou-Longu, Edgaras Ulanovas nusiėmęs kamuolį puolime pasižymėjo dvitaškiu su pražanga – 34:18. Krauti iš viršaus pasirengusį L.Birutį bandęs stabdyti Lukas Uleckas prasižengė nesportiškai. Pirmąjį vilniečių tritaškį pataikė R.J.Cole’as (24:36), netrukus prasižengęs trečiąjį kartą. Paskutinius taškus prieš ilgąją pertrauką pelnė A.Velička – 33:45.

A.Velička sugebėjo blokuoti Kevarriusą Hayesą, o Margiris Normantas pasižymėjo dvitaškiu su K.Evanso pražanga – 40:48. „Žalgirio“ puolimas sulėtėjo, o prie dviženklės persvaros grįžti pavyko baudų metimų serija. L.Birutis netrukus įkrovė T.Dimšos pakabintą kamuolį (55:42). Skirtumas išaugo po N.Mitrou-Longo prasiveržimo (60:44), tačiau aptirpo iki ketvirčio pabaigos (62:50).

„Žalgiriui“ išlaikant saugių persvarą Javinas DeLaurier pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, E.Ulanovas pelnė taškus po puolime atkovoto kamuolio. Ketvirtosios pražangos nepristabdytas K.Evansas surengė vaisingą prasiveržimą. Likus žaisti pusantros minutės T.Dimša dvitaškiu įtvirtino tiek pergalę, tiek rezultatyviausiojo žalgiriečio statusą. Savo šanso pasirodyti dar sulaukė ir Dovydas Butka.

Kazys Maksvytis pasiekė pirmąją savo pergalę Vilniuje po to, kai perėmė „Žalgirio“ vairą – praėjusį sezoną „Rytui“ pavyko visus tris kartus apginti namų sienas, nors tuomet mačai vyko mažesnėje „Jeep“ arenoje.

Abi komandos siekė ne tik laimėti principinį mūšį, bet ir atsitiesti pro prastesnės atkarpos tarptautiniame fronte, kur surinko po du pralaimėjimus paeiliui.

Šeštadienį „Ryto“ laukia dar vienas namų mačas, kuriame bus priimtas Klaipėdos „Neptūnas“ (2/5). Tuo tarpu „Žalgiris“ po išvykos į Stambulą vėl žais „Avia Solutions Group“ arenoje, bet šį kartą – prieš Vilniaus „Wolves“ (6/1).