Druskininkuose finišavo Lietuvos čempionatas, geriausiu varžybų plaukiku tapo Danas Rapšys © D. Rapšio asm nuotr.

LSC sporto komplekse „Druskininkai“ baigėsi atviras Lietuvos plaukimo čempionatas 25 m baseine. Susumavus trijų dienų rezultatus paaiškėjo geriausi šių varžybų plaukikai.

Daugiausiai taškų surinko ir nugalėtoju tapo Danas Rapšys (Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“), iškovojęs net penkis aukso medalius. Jis čempionate pasirinko plaukti ne pagrindinius savo nuotolius ir buvo greičiausias 100 m laisvu stiliumi (47,34 sek.), 100 m peteliške (51,74 sek.), 100 m kompleksiniu būdu (52,92 sek. – karjeros rekordas) ir 200 m kompleksiniu būdu (1.54,42 min.) rungtyse, o mišrioje estafetėje 4 x 100 m kompleksiniu būdu su komandos draugais užfiksavo ir naują Lietuvos rekordą (3.52,51 min.).

Antrąją vietą iškovojo Matas Činga (Panevėžio „Žemyna“), čempionate sėkmingai gerinęs asmeninius rekordus ir nugalėjęs 50 m laisvu stiliumi (22,83 sek.), 200 m laisvu stiliumi (1.47,72 min.) ir 400 m laisvu stiliumi (3.50,96) rungtyse.

Kostas Vaičiūnas (Panevėžio „Žemyna“) pagal surinktus taškus Druskininkuose užėmė trečią vietą. Jis buvo geriausias vyrų 800 m laisvu stiliumi rungtyje, kurioje užfiksavo naują karjeros rekordą – 8 min. 1,88 sek.

Į lyderių šešetuką taip pat pateko Erikas Grigaitis (Kauno plaukimo mokykla), Edvinas Česnakas (Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras) ir Ieva Visockaitė (Kauno plaukimo mokykla).

Geriausiems varžybų plaukikams atiteko piniginiai prizai ir „LTU Aquatics“ rėmėjo „Vitiron Lietuva“ dovanos.