Graikijoje – 16-mečio plaukiko Lietuvos rekordas © Unsplash nuotr.

Atėnuose (Graikija) pasibaigusiame Graikijos nacionaliniame žiemos plaukimo čempionate 50 m ilgio baseine paskutinę varžybų dieną Lietuvos vyrų 50 m plaukimo nugara rekordą pagerino Mantas Kaušpėdas (tren. Jandra Bogužienė).

16-metis klaipėdietis finale nuotolį įveikė per 25,07 sek. ir iškovojo aukso medalį.

Ankstesnis šalies rekordas nuo pat 2009 metų priklausė Vytautui Janušaičiui (25,24 sek.).

M.Kaušpėdui taip pat pakluso ir „World Aquatics“ pasaulio plaukimo čempionato „A“ normatyvas (25,16 sek.).

Atrankoje jaunasis sportininkas užfiksavo šalies bendraamžių iki 17 metų rekordą (25,39 sek.), o iki šių varžybų greičiausiai buvo plaukęs per 25,62 sek.

Tai antrasis šalies vyrų rekordas, pagerintas šiose varžybose.

Penktadienį 1500 m plaukimo laisvu stiliumi naują Lietuvos rekordą užfiksavo Džiugas Miškinis (tren. Paulius Andrijauskas). Kaunietis nuotolį įveikė per 15 min. 21,69 sek. ir taip pat iškovojo aukso medalį.

Priminsime, kad ankstesnis Dž. Miškiniui priklausęs šalies rekordas buvo 15 min. 37,91 sek., o olimpinis šios rungties normatyvas yra 15 min. 0,99 sek.