Prasidėjusiame Lietuvos jaunimo plaukimo čempionate – šalies vaikinų rekordai © Unsplash nuotr.

Klaipėdoje vyksta Lietuvos jaunimo plaukimo čempionatas. Pirmąją varžybų dieną jaunieji šalies sportininkai Klaipėdos baseine išsidalijo 13 medalių komplektų.

Vaikinų 200 m plaukimo nugara rungtyje dukart per dieną šalies rekordą iki 15 metų gerino Sostinės sporto centro auklėtinis Mykolas Tuskenis. 14-metis vilnietis atrankoje nuotolį įveikė per 2 min. 5,67 sek. ir pranoko ankstesnį bendraamžių pasiekimą, kuris nuo 2014 metų priklausė Pauliui Martinkėnui (2 min. 8,69 sek.).

Vakare jaunasis sportininkas buvo dar keliomis šimtosiomis greitesnis, kai finišavo per 2 min. 5,62 sek. ir iškovojo sidabro medalį.

„Ryte aš jaučiausi labai gerai. Nuo praėjusios savaitės yra su petimi problemų, nors varžyboms ruošiausi gana stipriai. Dabar atleidau krūvį, tai iš ryto viskas gerai buvo, tik vakare plaukiant vidury plaukimo blogai pasijaučiau, bet šiaip rezultatas labai geras. Norėčiau dar bent sekundę nusimesti iki gimtadienio“, – po apdovanojimų ceremonijos sakė Mykolas.

Auksą šioje rungtyje pelnė jo komandos draugas Dominik Grudinskij (2 min. 3,91 sek.), sėkmingai pasigerinęs karjeros rekordą, kuris iki šių varžybų buvo 2 min. 7,66 sek. Bronza atiteko Erikui Dagiui (2 min. 12,65 sek.) iš Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“.

Vaikinų 50 m plaukimo krūtine rungtyje čempionu tapo su nauju šalies rekordu iki 15 metų finišavęs Domas Damanskis. 14-metis Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis pagrindiniame finale distanciją įveikė per 29,40 sek. ir sėkmingai pagerino ankstesnį sau priklausiusį geriausią bendraamžių pasiekimą (29,58 sek.).

„Iš tikrųjų nelabai tikėjausi šiose varžybose plaukti greičiau, bet stengiausi. Galvojau, kad ryte suplauksiu šiek tiek netgi blogiau, o vakare pasistengiau ir pasigerinau. Šį sezoną norėčiau pasigerinti asmeninį rezultatą ir plaukimo techniką, įvykdyti Lietuvos plaukimo meistro normatyvą“, – tikslais dalijosi Domas.

Finale jis aplenkė sidabrą iškovojusį komandos draugą Herkų Andronatij (29,69 sek.), trečią vietą užėmė Kauno plaukimo mokyklos sportininkas Deividas Timinskas (29,70 sek.). Abu šiuos sportininkus finiše skyrė vos 0,01 sek.

Vaikinų 100 m plaukimo peteliške A finale sau priklausiusį Lietuvos rekordą iki 17 metų pagerino Tajus Juška. 15-metis Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis iki šių varžybų greičiausiai buvo plaukęs per 54,25 sek., o finale užfiksavo 54,12 sek. rezultatą.

Galingą finišą pademonstravęs Panevėžio „Žemynos“ plaukikas Kristupas Trepočka užėmė antrą vietą (54,25 sek.), trečias šioje rungtyje buvo Martynas Bernotas (55,80 sek.) iš Kauno plaukimo mokyklos.

Merginų 50 m plaukimo nugara rungtyje niekas neprilygo Emilijai Pociūtei. 15-metė Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinė vienintelė nuotolį įveikė greičiau nei per 30 sekundžių ir užfiksavo naują karjeros rekordą – 29,27 sek. Iki šio čempionato šiaulietės geriausias rezultatas buvo 29,77 sek.

Antrąją vietą užėmė Panevėžio „Žemynos“ atstovė Augustė Jakštaitė (30,82 sek.), bronzos medalis atiteko Beatričei Piščikaitei (31,13 sek.) iš Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro.

Programos pabaigoje plaukikai varžėsi komandinėse estafetėse 4 × 100 m kompleksiniu būdu. Merginų estafetėje nugalėtojomis tapo Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ auklėtinės. Emilija Pociūtė, Guoda Tručinskaitė, Miglė Grigaliūnaitė ir Patricija Geriksonaitė užfiksavo 4 min. 22,52 sek. rezultatą ir pranoko Kauno plaukimo mokyklos (4 min. 24,43 sek.) ir Sostinės sporto centro (4 min. 25,23 sek.) pirmąsias komandas.

Analogiškoje vaikinų estafetėje geriausiai pasirodė Panevėžio „Žemynos“ jaunieji sportininkai. Arminas Murėnas, Dominykas Šulskis, Kristupas Trepočka ir Arnas Augustinavičius parodė 3 min. 49,84 sek. laiką, aplenkdami Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro pirmąją komandą (3 min. 53,60 sek.).

Bronzą čia iškovojo naują šalies rekordą iki 17 metų pasiekę Kauno plaukimo mokyklos sportininkai. Tajus Juška, Deividas Timinskas, Martynas Bernotas ir Žygimantas Tautvydas estafetę įveikė per 3 min. 54,37 sek.