Varžybose Stokholme – D. Rapšio aukso medalis ir toliau nesustojantis stebinti 15-metis © Reuters nuotr.

Švedijos sostinėje Stokholme penktadienį prasidėjusiose „Malmsten Swim Open Stockholm“ plaukimo varžybose Danas Rapšys iškovojo auksą 400 m plaukimo laisvu stiliumi finale.

Trenerių Pauliaus Povilionio ir Inos Paipelienės auklėtinis distanciją įveikė per 3 min. 48,89 sek. ir 0,67 sek. aplenkė antroje vietoje likusį atrankos lyderį, Švedijos rekordininką Victorą Johanssoną (3:49.56). Bronzą iškovojo estas Kregoras Zirkas (3:49.73).

Primename, kad D. Rapšiui priklausantis 400 m laisvu stiliumi Lietuvos vyrų rekordas yra 3 min. 43,36 sek. 28-erių panevėžietis taip pat jau yra įvykdęs olimpinius normatyvus tiek 400 m, tiek ir 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyse.

Dar vieną rekordinį plaukimą penktadienį pademonstravo 15-metis kaunietis Tajus Juška. Pauliaus Andrijausko auklėtinis šįryt su nauju Lietuvos rekordu iki 17 metų (24.18) pateko į vyrų 50 m plaukimo peteliške finalą, kuriame varžėsi su gerokai vyresniais varžovais.

Finale T. Juška buvo dar greitesnis ir nuotolį įveikęs per 24,05 sek. užėmė aštuntą vietą. Jaunasis plaukikas dar labiau priartėjo prie Tadui Duškinui priklausančio šalies vyrų rekordo (23.58).

Čia nugalėtoju tapo varžybų rekordą pagerinęs olandas Nyls Korstanje (22.92). Sidabrą iškovojo vokietis Luca Nik Armbruster (23.42), bronza atiteko čekui Jan Sefl (23.57).