Lietuvos 17–mečių rinktinė nugalėjo Japoniją ir grupėje užėmė pirmąją vietą © FIBA nuotr.

Lietuvos jaunių (iki 17 metų) rinktinė be pralaimėjimų baigė B grupės kovas pasaulio čempionate vykstančiame Ispanijoje.

Lietuviai 73:63 (19:11, 25:14, 12:15, 17:23) nugalėjo Japonijos bendraamžius ir grupėje užėmė pirmąją poziciją. Aštunfinalyje mūsiškių laukia Naujosios Zelandijos krepšininkai, kurie pralaimėjo visas A grupės rungtynes ir užėmė ketvirtąją vietą.

Pirmasis kėlinys, lietuviams prasidėjo labai sėkmingai. Jauniai spurtavo 11:0, tačiau Japonai sugebjo atsitiesti ir sumažinti deficitą iki 2 taškų (13:11). Kėlinį lietuviai užbaigė 6 taškais iš eilės ir pirmavo 8 taškų skirtumu (19:11).

Antrajame kėlinyje situacija ir toliau klostėsi lietuvių naudai. Mūsiškiai toliau bėgo nuo varžovų ir įgijo dviženklį pranašumą (44:25).

Po pertraukos vaizas aikštelėje išsilygino. Japonams net pavyko laimėti kėlinį, bet lietuviai ir toliau saugojo solidžią persvarą (56:40).

Lemiamame ketvirtyje varžovai dar bandė spurtuoti ir buvo sumažinę deficitą iki 10 taškų, bet lietuviai greitai sureagavo neleisdami varžovams priartėti arčiau. Lietuviai iškovojo užtikrintą pergalę bei užsitikrino pirmąją vietą grupėje.

Lietuvių gretose spindėjo Aleksas Bieliauskas pelnęs 14 taškų. atkovojęs 13 kamuolių bei surinkęs 29 naudingumo balus. Vytautas Žygas pelnė 13 taškų bei surinko 22 naudingumo balus.

Japonų gretose nesulaikomas buvo Yuto Kawashima pelnęs 27 taškus.