Žingsnis iki aukso: Lietuvos 20-mečiai žengė į finalą © FIBA nuotr.

Lietuvos U20 krepšinio rinktinė kovos dėl Europos čempionato aukso medalių.

Lietuviai 67:63 nugalėjo čempionato šeimininkus Juodkalnijos krepšininkus ir rytoj (sekmadienį) kovos dėl aukso medalių prieš Ispanijos rinktinę su kuria lietuviai buvo susitikę grupių etape.

Pirma rungtynių pusė buvo ganėtinai permaininga ir lygi. Tiesa, juodkalniečiai spurtavo po pertraukos ir susikrovė dviženklę persvarą (30:41).

Tuomet savo smūgį sudavė lietuviai. Mūsiškiai atsakė įspūdinga atkarpa 20:2 ir išsiveržė į priekį (50:43).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, Jokūbas Rubinas smeigė tritaškį ir padidino lietuvių persvarą iki 11 taškų (61:50).

Turnyro šeimininkai niekur nesitraukė ir atsakė atkarpa 11:0 ir išlygino rezultatą (61:61). Likus 41 sekundei iki rungtynių pabaigos po sumaišties lietuviai susigrąžino kamuolį ir prasiveržimu išvedė dvidešimtmečius į priekį (65:63).

Lietuviai apsigynė, varžovai užsidirbo techininę pražangą, o po to dar prasižengė prieš Rubštavičių, kuris įtvirtino mūsiškių pergalę.

Lietuvius į pergalę vedė 18 taškų pelnęs Mantas Rubštavičius, 11 pridėjo Jokūbas Rubinas.