Pergalių savaitė: „Žalgiris“ svečiuose užtikrintai nugalėjo „Šiaulius“ © LKL nuotr.

„Betsafe-LKL“ pirmenybėse Kauno „Žalgiris“ (20/2) iškovojo dar vieną užtikrintą pergalę.

Andrea Trinchieri kariauna išvykoje rezultatu 92:69 (28:19, 19:15, 19:23, 26:12) susitvarkė su vietos „Šiaulių“ (5/17) pasipriešinimu.

Rungtynėse pirmiesiems pasižymėti pavyko šeimininkams, tačiau „Žalgiris“ žaibiškai atsakė 10 taškų spurtu ir pabėgo į priekį rungtynių pradžioje (10:2). Žalgiriečiai užtikrintai išlaikė atstumą ir po pirmojo kėliio pirmavo 9 taškų skirtumu (28:19).

Antrajame kėliyje „Šiauliai“ įjungė aukštesnę pavarą ir kauniečių pranašumą sumažino iki 2 taškų (30:28), tačiau tuomet ilgesnę nei 4 minučių atkarpą A. Trinchieri auklėtiniai laimėjo 17:0 ir susikrovė 19 taškų praašumą (47:28). Kėlinio pabaigoje šeimininkai pelnė 6 taškus iš eilės ir į didžiąją pertrauką išėjo sumažinę atotrūkį iki 13 taškų – 47:34.

Po ilgosios pertraukos grižę šeimininkai startavo kiek geriau, o kėliniui įpusėjus po taiklaus Nojaus Mineikio tritaškio „Žalgirio“ pranašumas ištirpo iki 6 taškų (55:49), visgi kauniečiai rado priežnuodžių „Šiaulių“ bandymui sugrįžti ir atsakė trimis tritaškiais (64:53). Nepaisant to, kėlinį laimėję šiauliečiai į lemiamą ketvirtį išėjo turėdami vienženklį deficitą (66:57).

Kevariuso Hayeso ir Brady Maneko dueto vedama Kauno ekipa ketvirtajame kėlinyje dėjo tvirtus žingsnius pergalės link, o šeimininkai tam priešnuodžių surasti nesugebėjo (80:64). Vėliau vadžias perimę Lukas Lekavičius ir Dovydas Giedraitis įtvirtino triuškinančia pergalę. 14-os taškų skirtumu ketvirtąjį kėlinį laimėjusi Kauno „Žalgirio“ ekipa rezultatu 92:69 nugalėjo „Šiaulius“.

„Žalgiris“: E. Sumneris 14, B. Manekas 14 (4/8 trit.), K. Evansas 11, L. Birutis 11 (5 atk. kamuoliai), T. Dimša 9.

„Šiauliai“: L. Thorpe'as 12 (11 rez. perdavimai), D. Romančenko 10, T. Pavelka 9, N. Mineikis 8, P. Danusevičius 8 (7 atk. kamuoliai), S. Keith 8.

Žalgiričiai su 20 pergalių per 22 mačus yra įsitaisę „Betsafe-LKL“ turnyro viršūnėje, antroje vietoje esantis Vilniaus „Rytas“ yra iškovojęs 16 pergalių, tačiau sužaidęs dvejomis rungtynėmis mažiau.