Svajonė – rankose: „Bayern“ nugalėjęs „Žalgiris“ įsėdo į Eurolygos atkrintamųjų traukinį © Scanpix nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (19-15) pasiekė išsvajotą Eurolygos aštuntuką.

Kauniečiai užsitikrino patekimą į Eurolygos atkrintamąsias po 83:80 (19:18, 15:20, 17:9, 24:21) pergalės prieš Miuncheno „Bayern“ (11-23) krepšininkus.

Rungtynes fantastiškai pradėjo Rolandas Šmitas, kuris pelnė 12 taškų per pirmas 6,5 minutes – 14:12.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ persvarą turėjo kurį laiką, tačiau „Bayern“ ketvirčio gale spurtavo 7:0 ir susikrovė pranašumą – 38:34.

Po pertraukos kauniečiai demonstravo tiesiog fantastišką gynybą. Per pirmas 7,5 minutes „bavarai“ pelnė vos 2 taškus, o pranašumą susigrąžino svečiai – 51:47.

Lemiamame kėlinyje atsigavo „Bayern“ puolimas – jie sugebėjo vėl išsiveržti į priekį. Kėlinio viduryje Luko Lekavičiaus vedamas „Žalgiris“ surengė nedidelį spurtą 7:0. Lučičius netrukus atsakė 2+1 situacija – 71:68.

Savo atsakymus vėl turėjo Lekavičius ir Ulanovas, dvitaškį pridėjo ir Brazdeikis, o „Žalgiris“ susikrovė 10 taškų pranašumą – 78:68. Miuncheno komanda nepasidavė, Andreasas Obstas pelnė 8 taškus iš eilės ir svečių persvara aptirpo iki 1 taško.

Lukas Lekavičius taikliai realizavo baudų metimus, tai kitoje aikštelės pusėje padarė ir Corey Waldenas. Visgi lemiami buvo kapitono Edgaro Ulanovo baudų metimai – 83:80. Cassiuso Winstono metimas rungtynių gale tikslo nepasiekė.

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapęs Lekavičius pelnė 20 taškų (5/7 dvit., 2/4 trit.) ir atliko 2 rezultatyvius. Rolandas Šmitas mačą baigė su 16 taškų, Edgaras Ulanovas pridėjo 12 taškų, Tomas Dimša – 10 taškų.