Ž. Urbono efektas: „CBet“ įveikę „Šiauliai“ – KMT finalo ketverte © LKL nuotr.

Karaliaus Mindaugo taurėje (Citadele KMT) paaiškėjo pirmieji finalo ketverto dalyviai.

Kovą dėl trofėjaus pratęsė „Šiauliai“, išvykoje 83:72 (28:16, 17:18, 20:17, 18:21) įveikę Jonavos „CBet“.

Rungtynėse gerokai sėkmingiau startavo šiauliečiai, netrukę susikrauti dviženklę persvarą – 23:13. Iki pirmojo ketvirčio pabaigos skirtumas dar ūgtelėjo, o aukščiausiame taške pasiekė 15 taškų ribą (43:28).

Svečiai ilgai laikėsi dviženklio skirtumo, nors trečiajame ketvirtyje Luko Kreišmonto baudų metimai sumenkino šeimininkų deficitą iki šešių taškų (46:52). Šiauliečiai dėl penktųjų pražangų neteko Tomašo Pavelkos ir Shaquille’o Keitho, tačiau jiems pavyko stabilizuoti situaciją ir susigrąžinti dviženklę persvarą (71:61), „CBet“ viltis vėl kurstė Edvino Šeškaus tritaškis.

Likus žaisti mažiau nei tris minutes Lesteris Medfordas sumetė baudų metimus – 66:72. L. Kreišmontas ir Strahinja Mičovičius pataikė intrigą gaivinusius tritaškius, tačiau L. Medfordas nepasižymėjo greitoje, o rungtynes uždarė Pauliaus Danusevičiaus taškai.

Pirmąjį serijos mačą „Šiauliai“ savo arenoje laimėjo 80:77, tad galutinis serijos rezultatas tapo 163:149, Žydrūno Urbono auklėtinių naudai.

„Šiauliai“ dar nėra iškovoję Citadele KMT medalių, tačiau finalo ketverte žaidė 2022-aisiais. Daug apmaudo buvo 2023-aisiais, kai renginys vyko būtent Šiauliuose, tačiau reprezentacinė miesto komanda į šį neprasimušė.

Naujieji taurės savininkai paaiškės Kaune, „Žalgirio“ arenoje, vasario 17–18 dienomis.

Saulės miesto komanda dėl titulo kovos net ir strigdama Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“), kur per 17 turų iškovojo tik keturias pergales bei turnyro lentelėje lenkia vienintelius „Gargždus“ (3/14).