Paaiškėjo lietuvių pozicijos bendrame reitinge po Toronto plaukimo pasaulio taurės etapo © AP nuotr.

Toronte (Kanada) pasibaigė antrasis pasaulio plaukimo taurės etapas, kuriame dalyvavo penki lietuviai: Tomas Navikonis, Silvija Statkevičius, Danas Rapšys, Rūta Meilutytė ir Andrius Šidlauskas.

Toronto pasaulio taurės etape Danas Rapšys užėmė 15-ąją vietą.

Pirmajame etape panevėžietis užėmė aukštesnę, vienuoliktąją vietą, tačiau bendroje įskaitoje pavyko pakilti ir po etapo Kanadoje.

Bendrame reitinge D. Rapšys užima 9-ąją vietą.

Prieš paskutinį etapą nuo 8-os vietos, kuri iškovos 10 tūkst. JAV dolerių, lietuvis atsilieka 2,4 taškais. 7-ąją vietą užimantis Thomas Cecconas turi 101,2 tšk., 10-ąją vietą užimančio olando sąskaitoje – 78,5 tšk.

Užimdamas 15-ąją vietą D. Rapšys iškovojo 4,5 tūkst. JAV dolerių už etapą Toronte.

A. Šidlauskas bendrame antrojo etapo reitinge užėmė 24-ąją vietą, o bendrame reitinge pakilo iki 17-osios pozicijos. Priminsime, kad premijas iškovojo pirmi 20 plaukikų.

R. Meilutytė (49.6 tšk) Toronte iškovojo du aukso medalius ir bendroje įskaitoje užėmė 10-ąją vietą.

Lietuvę pagal taškus pranoko keturios kanadietės (Summer McIntosh, Margaret Macneil, Sidney Pickrem, Kylie Masse), trys amerikietės (Beata Nelson, Lilly King, Katie Ledecky), prancūzė Beryl Gastaldello, Honkongo atstovė Siobhan Bernadette Haughey.

R. Meilutytė Toronte iškovojo šiek tiek mažiau taškų (49.6 tšk prieš 52.2 tšk) nei Berlyne dėl to, kad Vokietijoje 100 m kompleksinio būdo rungtyje pavyko iškovoti aukštesnę vietą (5 prieš 7).

Prieš etapą Indianopolyje 25-erių kaunietė yra rimta pretendentė baigti sezoną tarp 8 geriausių bei iškovoti bent 10 tūkst. JAV dolerių.

Už pasirodymą Toronte R. Meilutytei atiteks 5 tūkstančiai JAV dolerių.