Neįtikėtina: R. Berankis užtikrintai pirmavęs trečiame sete vos nepaleido pergalės iš rankų © AFP nuotr.

Ispanijoje vykstančiame ATP „Challenger“ serijos „Open Castillia y Leon“ turnyre pirmą pergalę pasiekė lietuvis Ričardas Berankis (ATP 199), kuris nugalėjo Didžiosios Britanijos atstovą George‘ą Loffhageną (ATP 362) bei pasiekė aštuntfinalio etapą.

Galutinis rezultatas 3:6, 6:4, 7:6 (7:5), o visa pirmojo etapo kova truko 2 valandas ir 54 minutes.

Pirmame sete geriau atrodė ir sėkmingiau žaidė G. Loffhagenas, kuris sėkmingai laimėjo savąsias padavimų serijas bei svarbiu momentu palaužė mūsiškio geimą. Tiesa, antroje partijoje iniciatyvą perėmė R. Berankis, kuris taip pat sugebėjo palaužti varžovo padavimų seriją ir to pakako bendram rezultatui tapti lygiu.

Lemiamoje partijoje nuo pat pradžių 33-ejų lietuvis žaidė užtikrintai, kas leido išsiveržti į priekį rezultatu 5:0, bet britas lengvai nepasidavė ir geimas po geimo išlygino rezultatą. Trečiame sete prireikė pratęsimo, kuriame abu žaidėjai turėjo puikias progas pasiekti pergalę, bet pačioje pabaigoje sėkmingiau sužaidė R. Berankis.

Trečiame sete 199-oji ne kartą lėjo įtūžį ant kamuoliukų ir savo raketės, o per visą mačą paduodant suklydo 6 kartus.

Šis susitikimas tarp žaidėjų buvo pirmasis jų karjeroje. 22-ejų G. Loffhagenas didžiąją sezono dalį praleido ITF lygio turnyruose.

Už pergalę pirmame etape žaidėjai gauna 9 ATP reitingo taškus ir 1900 eurų.